Завершив роботу VI Всесвітній форум українців, який тривав з 20 по 21 серпня в Українському домі. Жіноче товариство ім. Олени Теліги та Ольги Басараб, ОУН, УВО та Фундація ім. Олега Ольжича також представили своїх делегатів на Форум.
Незважаючи на організаційні недоладності, особливо в організації секцій, є великий позитив від перебування і спілкування в колі однодумців, нові вражаючі знайомства і відкриття.

Зарубіжне українство – велика сила. Наша держава ще не готова повною мірою використати цю потугу. Втім зарубіжні українці, не чекаючи доки на них зверне увагу держава чи конкретно Міністерство закордонних справ (на адресу якого лунало чимало докорів), діють самі. У т. ч., і впливаючи на українські Посольства в країнах свого проживання.

Українські ж бібліотеки, які формують у себе фонди зарубіжної україніки, мали унікальну нагоду, зустрітися і зав’язати ділові і особисті контакти з очільниками та представниками українських організацій з понад 30 країн світу. Це і далекі Аргентина та Австралія, і Британія, Балтійські країни, Греція, Італія, Іспанія, Молдова, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія; делегації з кількох осіб від США, Канади, Казахстану, Придністров’я і т. д. До речі, багато хто з них вже приїхав зі своїми виданнями.

До рекомендацій Секції з інформаційної політики мною був внесений пункт про необхідність надсилання усіх книг, журналів, газет, які видаються українцями у країнах свого проживання, до Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, де діє відділ зарубіжної україніки. Відповідно до Статуту Бібліотеки він має збирати всі українські друки, у якій би країні світу вони не видавалися. Сподіватимемося, що ця рекомендація ввійде до підсумкових документів Форуму.

Особливі враження від концерту «Всі ми діти твої, Україно». Виступали прекрасні виконавці з України і української діаспори. Кожен з них окремо заслуговує на 35 % ефіру на Українському радіо. Втім практично всі прізвища я особисто чула вперше.
За концерт особлива подяка його організаторам!

Надія Стрішенець,

Голова Жіночого товариства ім. Ольги Басараб і Олени Теліги

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *