У неділю, 1 жовтня, у с. Великі Глібовичі та смт Бібрка відкрили пам’ятні знаки на місцях загибелі членів УВО і ОУН Юліана Головінського та Грицька Пісецького.

Урочистості розпочались з поминальної Служби Божої в Храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

Опісля учасники заходу перейшли до могили Юліана Головінського, де помолились та поклали лампадки.

Продовженням заходу стало відкриття та освячення пам’ятного знаку на місці загибелі Юліана Головінського. Такий же знак опісля відкрили та освятили на місці загибелі військовика Григорія Пісецького.

Участь у заході вшанування пам’яті членів УВО і ОУН взяли Голова ОУН Богдан Червак, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, представники місцевої влади, духовенства, громадськість.

Грізне нагадування окупантам, передусім польським шовіністам, що Україна не терпіла і не збирається терпіти наруги над своєю честю і гідністю.

Приємно, що пам’ятні знаки встановлені земляками, які усі ці роки зберігали пам’ять про героїв

Довідково

Юліан Головінський – визначний український військовий і політичний діяч УГА, УВО і ОУН початку 20 ст. Народився в містечку Радимно біля Перемишля (Польща). Навчався в українській гімназії у Львові.

У 1920 Ю.Головінський – один з співзасновників Української військової організації, 1922-24 рр – її бойовий референт, 1924-26 і 1930 рр – Крайовий командант УВО. Жовтень 1926 р.– лютий 1928 р. – арешт у польських слідчих тюрмах.

У червні 1930 на Празькій конференції ОУН-УВО призначений Крайовим провідником ОУН на Західноукраїнських землях і Начальним командантом УВО.

У вересні 1930 – Ю.Головінський знову заарештований польською поліцією і 30 вересня убитий по дорозі з Бібрки до В.Глібович. Похований на цвинтарі В.Глібович.

Грицько Пісецький –  активний учасник УВО, діяч Пласту. Похований у м Бібрка.

Прес-служба Львівської обласної організації ОУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *