У Львівській обласній раді відбулася наукова конференція “Організація українських націоналістів та Українська повстанська армія в контексті національно-визвольної боротьби народів Центрально-Східної Європи”, присвячена 130-річчю від дня народження Євгена Коновальця.У роботі конференції взяли участь історики, фахівці, дослідники, міжнародні гості, вчені Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича, депутати обласної ради.

Голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета представив учасникам заходу результати пошукових досліджень останків воїнів УПА, які проводить меморіально-пошуковий центр “Доля”.«Пошуково-ексгумаційні дослідження наші фахівці здійснюють по усій Україні, але найбільше таких знахідок є на території Львівської, Тернопільської, Волинської та Рівненської областей. Багато поховань не віднайдено. Наше завдання – віднайти останки наших борців на незалежність, перепоховати їх і встановити пам’ятні місця, щоб наші прийдешні покоління знали і шанували наших героїв», – зазначив Святослав Шеремета.

Також в межах конференції відбулася презентація проєкту з історії України і Литви #EK_UA_LT полковник Євген Коновалець, який спільно реалізують Львівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут та Кадетського ліцею імені генерала Повіласа Плехавічюса (Литва).Слід додати, що завдяки співпраці обласної ради з литовськими партнерами у місті Каунасі встановлено меморіальну дошку Євгену Коновальцю, який свого часу часто бував там і мав навіть литовське громадянство, щоб уберегтися від репресій.

На конференції також обговорили такі тематики:

Євген Коновалець та його доба. Збройна боротьба ОУН і УПА: Регіональний та національний вимір.
Роль постаті в добу визвольних змагань.
Історіографія Українського Визвольного Руху.
Боротьба народів Центрально-Східної Європи проти тоталітарних режимів.
Антропологічні дослідження УПА меморіально-пошукового центру “Доля”.
Організатори конференції: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича, Національна Академія Наук України, Львівська обласна рада, облдержадміністрація, міська рада, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франкa, Центр незалежних історичних студій, Меморіально-пошуковий центр «Доля».

Наталка РАДИКОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *