День навчально-методичного збору розпочався з хвилини мовчання, науково-педагогічний склад військового інституту вшанував пам’ять загиблих учасників АТО.
Продовжуючи тему збройної агресії на Сході нашої держави, проводячи відповідні історичні паралелі з часів збройної боротьби ОУН за незалежність України та ролі житомирян у цих подіях, до присутніх звернулись почесні гості, які прибули до військового інституту: Богдан Червак – перший заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України, провідник ОУН, автор численних науково-популярних книг з історії України; Борис Гуменюк – поет, письменник, заступник командира добровольчого батальйону ОУН; Олена Галагуза – українська журналістка, громадський діяч, депутат Житомирської обласної ради VІІ скликання; Андрій Іванюк – журналіст, громадський діяч, Житомирський обласний провідник ОУН.
– Житомир, це те місто, з яким пов’язані важливі героїчні сторінки нашої історії. Саме тут, в Житомирі, почала виходити у тираж газета ОУН «Українське Слово», а потім у Києві та решті міст України. Саме з Житомиром пов’язана діяльність одного з найвидатніших членів ОУН, відомого українського поета Олега Ольжича. На мою думку, саме ця постать є знаковою не тільки в історії української літератури, але й в історії української нації, яка формувалась саме завдяки таким діячам, як Олег Ольжич, – зазначив Богдан Червак.
Під час зустрічі було продемонстровано уривок з документального фільму «Кіндрат». Стрічка розповідає про героя російсько-української війни Василя Кіндрацького, який загинув, захищаючи незалежність України в 2015 році. Про фільм та свій власний досвід участі у бойових діях, розповідав автор ідеї та сценарію фільму Борис Гуменюк.
Про результати боротьби за відродження національної ідентичності українців на теренах Житомирщини з присутніми поділилася Олена Галагуза.
Згодом, почесні гості відвідали музей військового інституту та мали можливість поспілкувалися з курсантами Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова.
Прес-служба