Після вбивства Євгена Коновальця у Москві планували ліквідацію Андрія Мельника

Виповнюється 134 роки з дня народження українського військового та політичного діяча, полковник Армії Української Народної Республіки, одного з лідерів Організації українських націоналістів Андрія Мельника. Звитяжний січовий стрілець Андрій Мельник народився 12 грудня 1890 року у селі Воля Якубова на Львівщині. Його батько Антанас навчався у дяківському інституті у Дрогобичі, працював на власному господарстві, співав у церковному хорі. Передплачував газети, журнали, був…

Читати далі

Мілітаризм як основа буття

Мілітаризм як основа буття: шляхетність сили та честь обов’язку Історія безпощадно вказує, що виживають тільки ті, хто готові боротися. Слабість — це синонім залежности, поневолення і, зрештою, зникнення. Україна сьогодні має унікальний шанс визволитися на рівні духовному й перемогти на полі бою. Але єдиний шлях до цього — плекання мілітарної сили та культу українського воїна….

Читати далі

Прошу підписати Петицію!

В центральних, східних та південних регіонах панує російська мова та культура у суспільстві. Це – наслідки заселення території України росіянами, білорусами та іншими поневоленими росіянами народами, а також насильницької багатосотлітньої русифікації України російською імперією та срср, а в часи незалежності – російською федерацією. Використання російської мови в таких катастрофічних масштабах в українському суспільстві, зокрема і…

Читати далі

Чому поляків цікавить виключно Волинь?

У 1794 році головорізи Суворова вирізали 20 тис. поляків, які захищали Варшаву. Московити стріляли у натовп, не розбираючи нікого. Немовлята лежали біля грудей своїх метерів, убиті лежали купою. Але поляки не згадують «празьку різанину», не вимагають каяття за очевидний військовий злочин.Жертвами «Польської операції» НКВД у 1937–1938рр. стало 143 810 осіб, з котрих 111 091 розстріляно….

Читати далі

Компроміс із ворогом – це смерть!

«Життя – це боротьба, а боротьба – це справжнє життя» (Олена Теліга). Ці слова Олени Теліги, мов лезо, розтинають тишу ілюзій, які багато хто намагається плекати про мир та спокій. Історія людства показує: війна – це одвічна закономірність, яка коріниться в природі самої людини. Мене дивують люди, які говорять, що як у двадцять першому столітті…

Читати далі

Визначено переможців Всеукраїнського літературного конкурсу імені Олени Теліги та Олега Ольжича

Журі Всеукраїнського літературного конкурсу імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!», заснованого Організацією українських націоналістів та Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги, визначило переможців 2024 року. Як і в минулі роки, цьогорічний Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича засвідчив високе громадянське сумління…

Читати далі

Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові

18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових відбулася цікава просвітницька акція: презентація книг письменниці, громадської діячки, студентки Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Тетяни Олійник «Ним усі захоплювалися. Спогади зв’язкових УПА про Романа Шухевича» та «Формула української перемоги». Свій творчий доробок, зокрема, книги «Окупація, або правда про український Київ…

Читати далі

Смертельна загроза: явна, але досі не усвідомлена

Мало не щодня надходять тривожні звістки з поля бою: наші війська повільно, але відступають, лютий ворог поступово захоплює все нові й нові простори та поселення на Донеччині. Багатьма такий поворот у ході війни став сприйматись як безпросвітність і безвихідь. Душі людей почала заповнювати зневіра…   Хто винен — очевидно   Проте теперішнє безвідрадне становище аж…

Читати далі

Тримати розум холодним

Ми зараз перебуваємо на критичному етапі війни, коли жодна зі сторін за 2,5 роки не змогла досягти значної переваги. Це не найгірший сценарій, враховуючи нерівні стартові умови. Перелом ще не настав, але він наближається, оскільки жодна сторона не має безмежних ресурсів чи стійкості. Обидві сторони мають свої слабкі місця, які потрібно захищати, водночас атакуючи вразливості…

Читати далі

Вшановано Миколу Міхновського

5 листопада 2024 р., у Києві – замість пошкодженого – споруджено новий пам’ятник Миколі Міхновському (скульптор Ігор Семак) Фундатори: Історичний клуб “Холодний Яр”, Благодійний фонд “GloryUA”, Благодійний фонд “Україно! Я за тебе!”. Організатори: Роман Коваль, Максим Коляденко та @Oleksiy Mushak. Олена Теліга ставила Миколу Міхновського в один ряд з Тарасом Шевченком, Оленою Пчілкою, Іваном Франком…

Читати далі