Минулої осені Жіноче товариство ім. Ольги Басараб та Олени Теліги звернулося з листом до Голови Київська міська державна адміністрація – офіційна сторінка м. Києва Віталія Кличка з проханням вирішити питання про повернення Парку – пам’ятці садово-паркового мистецтва місцевого значення (розташованому у Києві між вулицями Сошенка і Кобзарською) імені Стефана Кульженка.
У 2005 р. парк без громадського обговорення отримав назву «Кінь грусть», пов’язану з ім’ям цариці Катерини І – гнобительки українського народу.
За легендою Катерина десь в цих місцях кинула своєму фаворитові Потьомкіну слова «Кінь грусть»?! Було вирішено, що це варте увічнення.
Не було взяте до уваги і те, що кияни цю затишну околицю Києва довгі роки називають «дачею Кульженка», віддаючи шану Стефанові Кульженку (1839–1906), видатному українському книговидавцю, почесному громадянину міста; киянину, увінчаному заслуженою славою, який справді мав тут скромний дерев’яний будинок, насадив сад, заклав парк, опікувався ставками і будував будинки робітникам друкарні.
1904 року він придбав тут кілька дачних ділянок і звів помешкання для робітників своєї друкарні (відтоді ту місцевість називали «Кульженковими дачами»).
Книжки і альбоми С. Кульженка нагороджувались золотими і срібними медалями. Його книги увійшли до золотого фонд української культури. Серед них такі, як «Киев теперь и прежде», «История искусств», «Старожитності Наддніпрянщини», «На вічну пам’ять Котляревському», «Собор св. Владимира в Киеве», знамениті альбоми з видами Києва, Одеси, Парижа. Він видавав твори Тараса Шевченка, Івана Нечуя-Левицького, Олени Пчілки, антологію «Вік» і т. д.
Крім високофахової роботи, яка прославила Київ, Стефан Кульженко відомий і своєю благодійною та громадською діяльністю: заснуванням Художньо-ремісничої майстерні друкарської справи, школи для дорослих, Товариства для допомоги робітникам друкарської справи тощо.
Парк, про який йдеться, був вирощений С. Кульженком. В ньому і досі ростуть дерева цінних порід, посаджені ним, а також дуби, яким вже від 300 до 500 років.
Для вшанування і увічнення пам’яті великого киянина-достойника Жіноче товариство звернулося з переконливим проханням до депутатів Київради надати цьому парку ім’я Стефана Кульженка.
Поки що депутати Київської міської ради до нашого прохання не прислухалися. Але ми не втрачаємо надії.
Надія СТРІШЕНЕЦЬ