У четвер, 14 березня, у м. Хуст на будівлі загальноосвітньої школи №1 імені Августина Волошина встановили меморіальну дошку Олександру Блесту – захиснику Карпатської України, керівнику ОУН у м. Хуст, поручнику та організатору загонів Карпатської Січі.

Перед будівлею навчального закладу, у якому навчався майбутній Герой, зібралися нинішні школярі, педагоги, керівники області і міста, місцева громада. Вони вшанували пам’ять бійця державним Гімном. А почесну місію відкрити меморіальну дошку виконав голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль. З промовами до присутніх звернулися голова обласної ради Михайло Рівіс, міський голова Хуста Володимир Кащук, скульптор Богдан Корж.

Місце встановлення меморіальної дошки обрали не випадково. У приміщенні навчального закладу 15 березня 1939 року відбулася сесія Сойму Карпатської України, де було затверджено проголошення державного суверенітету Карпатської України, ухвалено конституційний закон та обрано Президента держави – Августина Волошина. В особистій охороні останнього служив Олександр Блест (псевдо «Гайдамака»), який за свою громадську позицію був ув’язнений та засуджений до смертної кари.

Михайло Киштулинець, якого також утримували у хустській в’язниці, знайшов там записку Олександра Блеста, яку той сховав під дошкою. В’язень не мав олівця, тому шпилькою проколов собі палець і власною кров’ю написав: «Я, Олександр Блест, 23-річний, з Хусту, іду на смерть за те, що люблю свою рідну Україну».

Свою громадську позицію захисник Карпатської України зафіксував власною кров’ю, пам’ять про його життєвий подвиг нащадки із шаною і дякою увічнили у мармурі і бронзі.

Секретаріат ОУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *