У серпні 2018 року документальний фільм про Почесного громадянина Житомира Олега Ольжича у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» було відзначено Державною премією імені Івана Франка. Нагородження знімальної групи фільму  про Почесного громадянина Житомира – Олега Ольжича – відбулося сьогодні, 31 жовтня, під час 56-ї сесії Житомирської міської ради.

«Я маю честь вручити високі державні нагороди творчому колективові, який у 2018 році здобув державну премію імені Івана Франка за  кращий документальний фільм, присвячений визначному діячеві Організації Український Націоналістів, поету і вченому Олегу (Кандибі) Ольжичу. Житомир – це місто, яке безпосередньо пов’язане з цією визначною постаттю, тому цілком закономірним є те, що саме в цьому місті пам’ятають  про Героя, шанують його пам’ять. Врешті – решт тут, у Житомирі, з’явився фільм, який розповідає про його життя і творчість», – зазначив Голова ОУН Богдан Червак під час вручення почесних відзнак знімальній групі.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин подякував команді знімальної групи за збереження культурно-історичної спадщини житомирської громади та побажав успіхів у реалізації наступних проєктів.

Довідково: Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року, вона присуджується щорічно до дня народження Івана Франка – 27 серпня. Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

«Вогонь самопосвяти» – став першим фільмом навчально-виховного проекту про життя видатних житомирян «Видатні постаті Житомира», що стартував у 2017 році  за підтримки  міського голови Сергія Сухомлина та депутатів Житомирської міської ради.

У рамках проекту на замовлення департаменту освіти міської ради  режисер Житомирського обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги Петро Авраменко написав сценарій та зняв фільм про Почесного громадянина Житомира Олега Ольжича «Вогонь самопосвяти». Для зйомок відеороботи з міського  бюджету  було виділено 60  тис. грн.

Прем’єра фільму відбулася у вересні 2017 року під час сесії Житомирської міської ради.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *