Окружний адміністративний суд Києва призупинив рішення Київської міської ради про вшанування низки діячів Організації українських націоналістів та Української повстанської армії. Про це повідомляє пресслужба суду.

Позов подавав колишній заступник голови Адміністрації експрезидента Віктора Януковича Андрій Портнов. «ОАСК вважає обґрунтованою вимогу Андрія Портнова про зупинення дії даного Рішення КМР (в частині), зважаючи на наявні ознаки очевидної його протиправності, у зв’язку з порушенням Київською міською радою процедури розробки та прийняття оскаржуваного Рішення», — сказано у повідомленні.

Про що йдеться?

Суд зупинив рішення Київміськради, ухвалене 27 лютого цього року, в частині, яка стосується відзначення на території Києва у 2020 році пам’ятних дат і ювілеїв таких особистостей:

 • 130 років від дня народження Івана Полтавця-Остряниці, військового діяча, полковника Армії Української Держави;
 • 100 років від дня народження Василя Левковича, військового діяча, полковника УПА;
 • 115 років від дня народження Уласа Самчука, письменника, публіциста, журналіста;
 • 110 років від дня народження Василя Сидора, військового та політичного діяча, полковника УПА;
 • 120 років від дня народження Володимира Кубійовича, вченого, історика, географа, енциклопедиста, громадського та політичного діяча, організатора та головного редактора «Енциклопедії українознавства»;
 • 100 років від дня народження Василя Галаси, політичного та військового діяча, полковника УПА;
 • 130 років від дня народження Андрія Мельника, політичного та військового діяча, голови Проводу Організації українських націоналістів.
 • Голова ОУН Богдан Червак:

  Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію розпорядження Київради щодо відзначення ювілеїв визначних історичних постатей, зокрема Голови ОУН Андрія Мельника, письменника Уласа Самчука, полковників УПА Василя Сидора і Василя Галаси та ін.
  Зроблено це за поданням т. з. адвоката Портнова і на вимогу Кремля.
  Маємо ще один антиукраїнський шабаш. Українцям плюнули в обличчя.
  У Москві аплодують.
  Ми обов’язково отримаємо поіменний список суддів-зрадників України. Оскільки не можна безкарно займатися антиукраїнською і антидержавною діяльністю.
  Очевидно, що жодне судове рішення не може заборонити українцям шанувати своїх героїв. Імена Мельника, Самчука, Сидора і Галаси, Кубійовича, а також Петлюри, Коновальця, Шухевича, Теліги, Бандери, Ольжича золотими літерами вписані в історію українського народу.
  Обов’язок держави пам’ятати і шанувати героїв, які віддали життя за незалежність України.
  Таку державу українці неодмінно здобудуть. Зобов’язує пам’ять про героїв.
  Нам є на кого рівнятися!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *