Складна суспільно-політична ситуація, що склалася в окупованому Криму, потребує виваженої чіткої державної політики та міжнародної підтримки. Однією з проблем є недостатня поінформованість мешканців материкової України про проблеми, погляди та очікування кримчан, а також значний вплив російської пропаганди через ЗМІ та викривлення уявлення про події в Україні та Росії.

У Криму постійно тривають політичні переслідування, зникають активісти. Йде перешкоджання в проведенні мирних акцій. Більшість з них просто забороняють проводити. Під реальною загрозою залишаються священники Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Греко-Католицької Церкви. Окремо слід зазначити, що йде переслідування активних етнічних українців, росіян, кримських татар, що висловлюють проукраїнські погляди.

Закриття україномовних шкіл та класів в Криму призводить до знищення української культурно-історичної спільноти, етноциду українського етносу. Окупанти змушують відмовлятися батьків від навчання українською мовою. Так, зокрема в єдиній україномовній школі-гімназії в м. Сімферополі залишили тільки одну паралель з чотирьох з навчання українською мовою. Було 7 шкіл з українською мовою навчання в Криму, сьогодні -жодної. Переважна більшість учнів змушені будуть тепер навчатися російською. Така ж тенденція в усіх школах з українською мовою навчання. Йде тотальне знищення української культури, перейменували єдиний Український драматичний театр в м. Сімферополі. Окремої підтримки й захисту потребують журналісти, що висвітлюють правдиву ситуацію, та представники правозахисних організацій. Більшість з них, на превеликий жаль, вже змушені покинути небезпечну територію для їх життя. Інші залишаються під загрозою затримання, арешту, тощо…

Міжнародний суд ООН, що відбувся 19 квітня 2017 року в Гаазі, прийняв рішення щодо забезпечення доступу освіти українською мовою в Криму. Українська мова на анексованому півострові – це мова спротиву окупації, мова протесту, мова волі. Тому не випадково окупанти протягом цих років намагається витравити та знищити будь-яке використання і, навіть, згадування про українську мову. Більш того варто вже зазначити про здійснення лінгвоциду української мови на території півострову –  свідоме, цілеспрямоване нищення української мови як головної ознаки українського етносу, нації.

Українські державні інституції, на жаль, абсолютно не реагують на те, що відбувається в окупованому Криму: керівництво Міністерства освіти і науки України до сих пір ніяк не відреагувало на цю ситуацію, Прокуратурою АР Крим не відкрито жодного кримінального впровадження по факту нищення україномовної освіти в Криму.

Організація Українських Націоналістів звертає увагу Президента України, Конституційної комісії, депутатів Верховної Ради України на необхідність вирішення питань із забезпеченням прав та свобод етнічних українців Криму, розвитку україномовної освіти, культури, інформаційного простору задля ефективного напрацювання майбутніх пропозицій змін та доповнень до Конституції України щодо Автономної Республіки Крим.

Організація Українських Націоналістів звертає увагу Президента України на необхідність вшанування пам`яті та відзначення кримчан, що заради України і українського Криму загинули, зазнали тортур та катувань й політично переслідуються за проукраїнську державницьку позицію.

Організація Українських Націоналістів звертає увагу правоохоронних органів України вжити необхідних заходів на державному та міжнародному рівні щодо розслідування та притягнення до відповідальності осіб, що вчинили злочини проти територіальної цілісності України, сприяли встановленню окупаційного режиму, причетні до політичних переслідувань громадян України на території Криму та тяжких порушень прав людини.

Організація Українських Націоналістів звертає увагу Кабінету Міністрів України щодо необхідності якісного вдосконалення заходів, спрямованих на гарантування прав і свобод людини і громадянина, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, як тим громадянам України, які залишились на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, так і тим, які переселилися з тимчасово окупованої території України та перебувають на території України на законних підставах, широкого та дієвого забезпечення економічних, фінансових, політичних, соціальних, інформаційних, культурних та інших зв’язків з громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Організація Українських Націоналістів звертає увагу міжнародної спільноти на те, що український народ вже понад три роки веде героїчну боротьбу за захист не тільки своєї країни, а й базових світових цінностей: суверенітет, незалежність, міжнародне право.

Три роки поспіль Збройні Сили України спільно з українським народом стримують московські окупаційні війська на власній землі, захищаючи не тільки власні кордони, а й кордони країн Європейського Союзу.

Організація Українських Націоналістів звертається до держав-гарантів незалежності, суверенітету та існуючих кордонів України згідно з Меморандумом про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештським меморандумом) від 05 грудня 1994 року, – США, Великобританії, Франції та Китаю, інших держав – членів Організації Об’єднаних Націй, Великої Сімки, Європейського Союзу, НАТО, ОБСЄ та міжнародних організацій із закликом вжити рішучих заходів для захисту принципів поваги до територіальної цілісності та суверенітету нашої держави, неприпустимості збройної агресії проти нашої країни, порушення базових прав і свобод громадян України.

Організація Українських Націоналістів наполягає на необхідності міжнародних переговорів за участю країн Будапештського меморандуму, метою яких має стати:

негайне звільнення від окупації території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, повернення тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь під загальну юрисдикцію України, а також відновлення порушених внаслідок окупації прав і свобод людини і громадянина на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь;

відновлення територіальної цілісності та суверенності держави України.

Крим – це Україна!

Слава Україні!

Богдан Червак,

Голова ОУН

Ухвалено на засіданні ПУН 27.05.2017р.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *